Kınalıada Ekşi | Kınalıada Ekşi Sözlük Yorumları

kınalıada ekşi

Kınalıada Ekşi; ekşi sözlük yazarları Kınalıada hakkında bakın neler demiş.  Kınalıada ekşi sözlük yazarları için ne ifade ediyor biraz yorumlarda göreceksiniz. Ancak şunu belirtmeliyiz ki hayatınızda en az bir kere gitmeniz gereken yerlerden biri. Havası, denizi, ruhu içinizi ısıtacak. Yazı ayrı kışı ayrı güzel. Jarden Gazinosu’na uğramayı ihmal etmeyin tabii ki. Yemeğinizi yerken denizin ruhunuzu dinlendirecek manzarasını seyretmeyi ihmal etmeyin.

Kınalıada Ekşi Sözlük Yorumları

Kınalıada ekşi sözlük yazarları için ne ifade ediyor? Kimi güzel, kimi ilginç, kimi ise can sıkıcı olaylar yaşamış…

 

kadikoy ya da yesilkoy sahilinden baktiginizda gordugunuz antenli ada
26.06.2000 12:02 fair
hayatımda bir gece geçirmi$ olmama rağmen o gece içinde bir ölüm,iki terkedili$ haberi almamın yanı sıra kınalıada’nın zehir hafiye modundaki polisleri tarafından vapurdan inmesine yardımcı olduğum bir çingenenin sicilinin kabarık çıkması üzerine benim de onunla birlikte mezar soyguncusu sanılmam da olayıma ayrı bir lezzet katmı$tır.

sydney’deki opera binasına benzer bir camiisi vardır..velhasıl bu yapıya gothic camii bile diyebiliriz.

son vapura mahkum bir $ekilde 2 saat boyunca iskelesinde beklemeniz götünüzde onulmaz buzlu-sarkıtlı yaralar açabilir.
16.03.2001 22:59 rotting horse on the deadly ground
kendimi bildim bileli yazlarımı harcadığım ada. prens adaları’nın istanbul’a en yakın olanı, hatta adalar’ın incisi (tamamen tarafsız yorum :)). ne gündüz ne de gece pek de fazla bir aktivite sunmasa da, yine de sevdiğim yazlık beldesi.
09.07.2001 22:17 locutus
prens adalari arasinda buyukluk babinda 4.sirada gelen **** adadir. iskelenin yanindaki o kirli denize insanlarin nasil girdiklerine sasarim.

bunun yaninda sirkeci’den gelen ada vapurlari ilk once buraya ugrar.
13.02.2003 00:01 aleksey
onu sevmek için, kokusunu bilmek gerekir. tek bir gün veya birkaç gün gidildiğinde size alelade bir kasaba gibi gözükebilir, hatta kimileri için hiçbir eğlencesi olmayan küçük bir mekandır.
oysa çocukluğunu, ilk gençliğini ve hatta devamını da burada geçirmiş kimselerde hep izi kalır.
karnesini alır almaz annesiyle 4:30 direk vapuruna yetiştikten sonra 6:30 vapurundan babasını ve karne hediyesi bisikletini karşılamamış, ilk arkadaşlıklarını 3-5 yaşlarında bu sokaklarda kurmamış, kaldırımdan kaldırıma sicim oyunu yapmamış, evinin sokağında kukalı saklambaç, misket oynamamış, tahta sandıklarla satış yapmamış, hayatında gittiği ilk gece kulübü niyetine platinium’a ayak basmamış ve ilk kez kamos’ta sarhoş olmamış, taşlar ayağını incite incite denize girmemiş, iskele caddesindeki balıkçının önünde parkta kedilerin çiş yaptığı kumlarla kale yapmamış, mısıııııııııııııııır sütlüüüüü! sesiyle annesine sokaktan seslenerek para istememiş, şevket’ten soslu tost yememiş, ilk çıktığı kimseyle kumluğa gitmemiş ve süreyya, tonton amca ile müşerref olmamış kimse kınalıada’nın tadına kolay kolay varmaz*.
13.05.2003 15:36 ~ 15:39 cosmic girl
yerlileri dışındakilerin sevmesi için hiçbir neden olmayan, adaların en manasız adası.
13.05.2003 15:40 anzaar
adanın tepesindeki manastırın önünde futbol oynamanın zevkini başka hiç bir sahada bulamadığım, eskiden tatillerimi geçirdiğim, dostluk ortamının süper olduğu ada.
26.05.2003 02:45 undernick
kinali ya ilk yerlesenler ermenilerdir. daha sonra rumlar, ondan sonra da turkler yerlesmistir. ada nin dini yapilari; kirkor lusarovic ermeni kilisesi, panagia ve khristos manastiri ile modern bir mimarisi olan kinali camiidir.
17.06.2003 18:13 bayatis
5-6 temmuzdan itibaren, etrafı bok edip adalı kızlara laf atan, donuyla denize girip sapıkça insanların kapısını çalarak tuvalete girmek donunu değiştirmek isteyen günübirlikçiler yetmez gibi klabır gençliğin de clubbernation organizasyonu sayesinde basacağı ve 10:00-22:00 saatleri arasında adanın arka tarafında kalan kulüpte duptıs partiler vererek bir nevi solar beach ortamı oluşturacağı ve murat uncuoğlu, umut akalın, uğur project ve daha bi sürü diceyin de bulunacağı kınalıada 2003 island of heaven etkinliklerinin gerçekleşeceği mekan.
04.07.2003 17:23 cosmic girl
arka tarafındaki deniz kenarı tesisin gece olmadığı zamanlarda pek de çekilmediği anlaşılan ada. havuz suyu deniz suyu olabilir ama duşlardan da aynı suyun akması cin bir fikir. müşteri kalabalık, ruhsat sorunu yüzünden alkollü içecek de yok.

yerli, yazlikci savaslari vardir bi de buranin, iki taraf ta ayri ottur, boktur. kucukken o yaslarda, aksam istanbulda sokaga cikamiycakken orda sabahlara kadar disarda olmanin verdigi hevesle ada cennet gelir lakin baska da bi numarasi olmadigi farkedildiginde kopulur uzaklasilir.
29.07.2003 13:20 ~ 13:22 turnusol
cumartesi aksamlari iskelesi adanin tikileri tarafindan doldugundan kipirdayacak yer bulunmayan, pazar gunu ise kesinlikle gidilmemesi tavsiye edilen, adanin sakinlerinin bile pazar gunu ya havuza gittikleri yada evde pasa pasa oturduklari adadir. ayrica adanin uzerinde bir suru televizyon kanalinin vericileri vardir, berbattir.
01.04.2004 20:22 cosysop
(bkz: bahar pastanesi)
18.05.2004 19:52 undernick
yakında antenleri kalkacak olan,sosyal hayattan uzak,temiz hava arayanlara kafa dinlemek için ideal mekan..dedikodu yapmak isteyenler için de öyle..
05.06.2004 01:50 jseseel
1071 yilinda selcuklu sultan i alparslan a yenilen romen diyojen in bizans a iade edildikten sonra gözlerine mil cekilerek suruldugu manastirin bulundugu ada.diyojen in mezarinin adada bugunku yetimhanenin yaninda bulundugu söylenmektedir…cinar tepesi, tesvikiye tepesi ve manastir tepesi olmak uzere uc tepesi vardır.antenlerin bulundugu tepe cinar tepesidir.
14.06.2004 15:08 ~ 15:16 runtime error
çocukluğumdan beri yazın bir kısmını geçirdiğim, huzur mekanı.

tabi bu, haftaiçi günler için geçerli. haftasonları işgale uğrar bu ada. çünkü istanbul’a en yakın adadır. “istanbullu”, kınalıada ağzında haftasonu işgalcisi anlamında tahkir edici bir sıfattır.

yüzölçümü burgazada’dan küçük olduğu halde burgaz’dan biraz daha kalabalıktır. değil araba fayton dahi yoktur bu adada. sadece bisiklet, scooter, paten ve tabanvay vardır. bir de belediyenin meşhur minibüsü ile sucuların at arabası. (bkz: çur egav çur)

arka tarafı nispeten daha temizdir. ama asıl güzel mekanı kınalıada klübü havuzudur. üç yaşımda suya atılmak suretiyle boğulmamam neticesinde yüzmeyi öğrendiğim yerdir.

diğer prens adaları gibi eskiden sürgün yeri olarak kullanılırmış. malazgirt’te yenilen romen diyojen de gözleri dağlandıktan sonra buraya sürülmüş.

bir diğer gereksiz bilgi, üzerinde bulunan antenlerden dolayı avrupa insan hakları mahkemesi’ne başvurulması söz konusudur. belki de başvurulmuştur.
devamını okuyayım…
15.06.2004 00:24 ~ 09.03.2005 17:17 matarama su ko
bu adadaki kiliseden burgazada’daki kiliseye gizli geçit olduğu söylenir.

– yuh! o kadar tüneli kim kazsın? hadi kazdı diyelim o kadar toprağı ne yapsın?!

diye düşünülebilir. ancak şu vardır ki istanbul’un güneyinde çok sayıda fay boşluğu vardır ve bu nedenle sayısız doğal tünel oluşumu vardır. böyle bir oluşumun iki ağzına (vakti zamanında) kilise inşa edilmiş olması da bir ihtimaldir.

(bkz: şehir efsaneleri)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir